Raamat on kirjutatud kõigile neile, kes soovivad tuua oma ellu rohkem julgust ja mängulisust.

See on sulle kui unistad tähendusrikkamast elust.

Saad siit teada, mida tähendab see, et me kõik oskame joonistada ning kuidas lihtne joonistamine aitab meie elu paremaks muuta.

Lisaks sellele õpid ära konkreetse tehnika, mis aitab olla parem mõtleja, planeerija ning tegutseja. 

See raamat on sündinud unistusest.

Unistusest sellest, et kõik inimesed maailmas oskavad ja julgevad taaskord kasutada joonistamist mõtlemise ning suhtlemise tööriistana. Raamatu keskmeks on visuaalse lihtsustamise tehnika, mis on kujundite, sümbolite ja märksõnade kasutamine selleks, et luua tähendust. See on tehnika, mis tugineb meie kujutlusvõimele ja põhineb lihtsal joonistamisel ning kirjutamisel.

Visuaalne lihtsustamine on võti sügavalt mõtlemiseks, mõtestamiseks, mõistmiseks ja suhtlemiseks.

Tänase ühiskonna üks suur väljakutse on see, et tehnnoloogia teeb meie eest nii palju ära. Me justkui ei peagi enam süvenenult mõtlema või üksteisele silma vaatama. Üha enam digitaliseeruvas ja visuaalses maailmas oleme muutumas apaatseteks tarbijateks. Me ei pea enam nii palju asju meeles pidama, me ei pea enam looma. Aga inimese aju on loodud nii mõtlema kui ka looma- aju vajab pingutust, nagu keha vajab trenni. Peame ekraanide tagant välja tulema ja silmast-silma kohtuma, päriselt looma. 

Lisaks räägib see raamat ka inimeseks olemisest.

Räägib sellest, miks joonistamine ja kujutlusvõime on meile nii olulised ja kuidas läbi nende taasavastada ja hoida endas julgust ning mängulisust, et elada tähendusrikast elu.

Raamat on pehmekaaneline ja 304 lehekülge. Värvid ja visuaalsus teevad raamatu väga mõnusalt loetavaks. 

Raamatus on mitmeid harjutusi, mida saad kohe kaasa teha, et visuaalse lihtsustamise põhitõed endale selgeks saada.
Raamat sobib suurepäraselt ka neile, kes on visuaalset lihtsustamist juba õppinud ja kasutavad.

Raamatusse tuleb soovi korral ka minu isiklik pühendus raamatu omanikule!

Kirjuta soov ostu sooritades märkuste lahtrisse.

Raamat Visuaalne lihtsustamine

Olen visuaalne praktik ja õpetaja, kelle kirg on mõtlemine koos pliiatsiga.

Usun, et visuaalne lihtsustamine aitab kaasa efektiivsemale mõtlemisele, mis omakorda tähendab olla edukam õppimises, koostöös, juhtimises ja mis tahes protsessis, kuhu elu meid viib. Seetõttu olen võtnud oma südameasjaks edendada visuaalsete praktikate valdkonda ja viia seda võimalikult paljude inimesteni.

Olen töötanud haridussüsteemis, noorsootöö ja koolituse valdkonnas ja olen  Tartu Ülikooli haridusinnovatsiooni magister.

Olen TEDx ja inspiratsioonikõneleja, kes on astunud üles näiteks Äripäeva Juhtimis- ning Finantskonverentsidel. Võitsin Impact Day 2022 raames korraldatud kõnevõistluse ja kannan uhket nimetust-

Eesti esimene ametlikult auhinnatud mõjukõneleja.

Üle 10 aasta visuaalset lihtsustamist õppides, praktiseerides, uurides ja õpetades olen üha rohkem veendnud, et see on tehnika, mis saab aidata meil korraga lahendada mitmeid tänaseid väljakutseid nii hariduses, vaimse tervise valdkonnas kui innovatsioonis.

Ma usun, et kui see just ei päästa meie maailma, siis päästab see kindlasti nii mõnegi inimese, ettevõtte ja ettevõtmise.

Selle raamatuga soovin näidata ka sinule, miks ma nii arvan.

MIDA ESIMESED LUGEJAD ÜTLEVAD

Raamat sobib lihtsalt huvilisele kui kellele iganes, kes vajab töövahendeid millegi mõistmiseks, arendamiseks, õpetamiseks  vms. 
Väga kasulik lugemine inimestele, kes tegelevad õppimise ja õpetamisega, aga ka kõigile teistele, kes soovivad olla loovamad, ennast arendada ning omandada ühe uue ja kasuliku oskuse. 

Raamatut soovitatakse lapsevanematele, õpetajatele, koolitajatele, juhtidele ja noortele. Sobib hästi ka vaimse tervise spetsialistidele, kes saavad kasutada seda meetodit oma töös, näiteks erivajadustega laste ning täiskasvanutega.

liina kersna

Riigikogu liige, endine haridus- ja teadusminister

Kati on julgelt ambitsioonikas, öeldes, et see raamat võib muuta elu. Ja tõesti, kui päriselt hakata Kati soovituste kohaselt oma eesmärke visualiseerima, siis see võib tõesti lugeja elu muuta. Ja muutus on teatavasti alati arengu eeldus. 

Tiina Saar-Veelmaa

Psühholoog, koolitaja, nõustaja ja tööõnne uurija

Mulle väga meeldis, kui sügavale Kati on teemaga kaevunud. Tuli selline lõngakera tunne, et ükskõik kust jupist ta ei alusta, suudab ta selle kerida visuaalse lihtsustamise võtmesse. Kati enda lood olid väga inspireerivad ja tekkis muhe kaasasoleku tunne.

kristjan otsmann

Aja- ja projektijuhtimise koolitaja ning arengutoetaja

Loen ja kuulen Katit kõnelemas. See on vahva! Minuga jäi lõpus hea ja haritud saamise tunne. Soovitan kõigile, kes tahavad visuaalse lihtsustamisega algust teha ning proovida, kuidas ja miks tasub vahel tekstile piltkirja eelistada.

RITA RÄTSEPP

Näitleja, psühholoog ja Vaimse tervise heakas” podcasti saatejuht

Kati sulg jookseb sedavõrd ladusalt, et see raamat haaras mind hetkega. Kati armastab visuaalse lihtsustamise teemat kirglikult, sellest on saanud tema Elu Kutse. Sügavat kirge on tajuda igas lauses ja see kõnetab südamest.

Visuaalse lihtsustamise praktikute kogukonna liige Pirgit Palm tegi raamatut lugedes ka visuaalseid märkmeid. 

Raamatu visuaal
Raamatu visuaal
Raamatu visuaal

Kui soovid osta rohkem, kui seitse raamatut, siis kirjuta mulle kati@kating.ee.

Raamat Visuaalne lihtsustamine
Raamat Visuaalne lihtsustamine
Raamat Visuaalne lihtsustamine

Teemakohased videovestlused

Kui meie töö oleks meie mäng… ?!

Videovestlus Tiina Saar-Veelmaaga, 19.12.2022.

Julgus teha seda, mida südamest armastad

Videovestlus Aveli Ladvaga, 25.11.2022.

Meisterlik esinemisoskus

Videovestlus Margo Looriga, 31.10.2022.

Illusioon õppimisest

Videovestlus Kati Ausiga, 05.10.2022.

Visuaalsuse olulisus Coachi ja juhina

Videovestlus Annika Söötiga, 14.09.2022.

Coaching kui eneseteadlikkuse teejuht

Videovestlus Jaanika Rannulaga, 15.08.2022.