Liina Kersna

Liina Kersna

Riigikogu liige, endine haridus- ja teadusminister

“Millegipärast on joonistamisega nii nagu matemaatikaga – kuna meil on hirm ebaõnnestuda, siis me parem ei proovigi. Ja kui me ei proovi, ei katseta, siis me muidugi selles vallas ka ei arene. Kati püüab oma raamatuga murda müüti, et kõnekalt suudavad joonistada vaid need, kes on kunstiliselt andekad. Nii teadusuuringutele kui ka isiklikele kogemuslugudele tuginedes annab raamatu autor lihtsaid ja selgeid juhiseid, kuidas me kõik suudame visuaalse lihtsustamise teel tõhusamalt oma eesmärkideni jõuda. Raamatust saab häid näpunäiteid, kuidas visuaalne lihtsustamine aitab seada eesmärke, hoida motivatsiooni, olla parem juht ja teha koostööd, sügavamalt õppida ja õpetada ning isegi langetada kaalu.

Kati on julgelt ambitsioonikas, öeldes, et see raamat võib muuta elu. Ja tõesti, kui päriselt hakata Kati soovituste kohaselt oma eesmärke visualiseerima, siis see võib tõesti lugeja elu muuta. Ja muutus on teatavasti alati arengu eeldus.”

Tiina Saar-Veelmaa

Psühholoog, koolitaja, nõustaja ja tööõnne uurija

“Mulle väga meeldis, kui sügavale Kati on teemaga kaevunud. Tuli selline lõngakera tunne, et ükskõik kust jupist ta ei alusta, suudab ta selle kerida visuaalse lihtsustamise võtmesse. Kati enda lood olid väga inspireerivad ja tekkis muhe kaasasoleku tunne.

Ma isiklikult nautisin raamatu lugemist koolitaja rollist ning sain juurde mitmeid uusi mõtteid või kinnitusi varasematele. Eeskätt sain vastuse sellele, et miks ma peale Kati koolitust hakkasin visuaalse lihtsustamise meetodit kasutama ja kasutan tänaseni. See on nagu hügieenifaktor minu jaoks nüüd: tööriistakast mõtlemiseks, kuulamiseks, analüüsiks, lahendamiseks ja loomiseks. Soovitan seda raamatut eelkõige õpetajatele, koolitajatele, juhtidele ja noortele.”

Tiina Saar Veelmaa

 

Kristjan Otsmann

Aja- ja projektijuhtimise koolitaja ning arengutoetaja

“Loen ja kuulen Katit kõnelemas. See on vahva! Minuga jäi lõpus hea ja haritud saamise tunne.
Soovitan kõigile, kes tahavad visuaalse lihtsustamisega algust teha ning proovida, kuidas ja miks tasub vahel tekstile piltkirja eelistada.”

 

Rita Rätsepp — FOTO: Anu Hammer Delfi Meedia

Rita Rätsepp

Näitleja, psühholoog ja Vaimse tervise heakas” podcasti saatejuht.

Kati sulg jookseb sedavõrd ladusalt, et see raamat haaras mind hetkega. Kati armastab visuaalse lihtsustamise teemat kirglikult, sellest on saanud tema Elu Kutse. Sügavat kirge on tajuda igas lauses ja see kõnetab südamest. Tänases maailmas, kus kõik on tehtud mugavaks ja kättesaadavaks, on loovuse ja kujutlusvõime defitsiit, mis paraku mõjutab inimeste vaimset tervist. Mul on väga hea meel, et Kati rõhutab kujutlusvõime vajadust ja piiritust kui ühte vaimse tervise tööriista.

Tegemist on hariva ja praktilise raamatuga, mis annab põhjaliku teadmise, mis on, mida tähendab ja kuidas toimub ning toimib visuaalne lihtsustamine. Raamat sobib nii lihtsalt huvilisele kui kellele iganes, kes vajab töövahendeid millegi mõistmiseks, arendamiseks, õpetamiseks  vms.  Sobib hästi ka vaimse tervise spetsialistidele, kes saavad kasutada seda meetodit oma töös, näiteks erivajadustega laste ning täiskasvanutega.

FOTO: Anu Hammer, Delfi Meedia

Pirgit Palm

Tartu Descartes’i Kooli matemaatikaõpetaja, visuaalse lihtsustamise praktikute kogukonna aktiivne liige

“Kati on inimesena väga inspireeriv ja samamoodi mõjub ka tema raamat. Stiililt on see kergesti loetav, ütleksin isegi muhe lugemine, sest pidevalt käib suhtlus lugejaga. Raamatus antud ülesanded on suurema vaevata teostatavad ja lugejat isiklikult puudutavad. Nii saab ootamatult Kati loost lugeja lugu.

Usun, et see raamat on eriti sobilik neile, kes täna veel ei näe, kuidas visuaalne lihtsustamine võiks nende ellu sobituda. Samas huvitav lugemine ka neile, kes visuaalselt juba mõtlevad, tehnikat praktiseerivad. Raamatus toodud teadusuuringute tulemused ja Kati kogemuslood toetavad usku visuaalse lihtsustamise vajalikkusesse ja võimalikkusesse iga inimese elus, sõltumata vanusest, soost või ametist.”

Pealehelt leiad ka mõned visuaalsed märkmed, mida Pirgit raamatut lugedes tegi.

Pirgit Palm

 

Jüri Käosaar

Tabasalu Gümnaasiumi õppejuht

“Minu vaates on tegu huvitava lugemisega, mida võiks käsitleda justkui populaarteadusliku ja esseistliku vaheteena loovuse, joonistamise ja visuaalse lihtsustamise olemuslikuks kaitsmiseks ja ideede tasandi tutvustamiseks. Oi kui tihti jäin ma erinevate väidete üle arutlema ning tabasin endas haridusentusiasti ja onu Heino vahelisi dialooge. Raamat oli väga mõnus suvine lugemine, mis provotseeris mitmes kohas mõttetööd ning tõi esile palju mälestusi enda joonistusteekonnast. Mulle väga meeldisid harjutused, mida siia-sinna oli pikitud ning mis päriselt lasid ise järgi proovida erinevaid visuaalse lihtsustamise võtteid. Ootasin, et neid on rohkem, kuid siit edasi on kättevõtmise (ja rajal püsimise!) olulisus.”

 

Maarja Mitt-Pichen, foto Stina Kase

Maarja Mitt-Pichen

Näitleja, eneseväljenduse õpetaja, hääle ja kõne treener

“See oli põnev ja inspireeriv rännak.
Kati on hea teejuht ja ma soovin, et see raamat jõuaks kõigini,
kes juhivad, õpetavad, koolitavad või muul moel inimestega töötavad.”

Foto: Stina Kase

Tuuli Länik

Rakvere Riigigümnaasiumi inglise keele õpetaja

“Sellest raamatust saad teada, kuidas joonistamine (pigem visuaalsete märkmete tegemine) võib olla väga lihtne ja kasulik tööriist, et mõista ja mõtestada keerukaid teemasid, luua seoseid ning tähendust. Väga kasulik lugemine inimestele, kes tegelevad õppimise ja õpetamisega, aga ka kõigile teistele, kes soovivad olla loovamad, ennast arendada ning omandada ühe uue ja kasuliku oskuse.”

Tuuli Länik

 

Tiia Lepik

Miina Härma gümnaasiumi arendusjuht

Nautisin väga raamatu lugemist, mis oli ühtaegu õpik, kogemuslugu-elulugu. Lugedes meenusid enda eluseigad, osalesin justkui heas seltskonnas mõnusas jutuajamises, kus jagati humoorikaid kogemusi, valgustati põnevaid teooriad, mida rikastati eluliste-oluliste näidetega. Kati on suutnud erinevatest allikatest tõelised pärlid välja korjata! Sain teada palju huvitavaid fakte ja erinevaid metoodikaid, mille otsimiseks endal aega ei jää. 

Kati on nii erk ja värvikas esineja, et raamatu lugemine oli minu jaoks justkui tema koolitusel või vestlusringis osalemine- nägin ja kuulsin teda. Uskumatult põnev, et Kati on visuaalsusega ka ennast visualiseerinud lugejale! Kõnelus oli inspireeriv ja edulood nii kaasahaaravad, et joonistasin üles päris mitu plaani oma isiklikuks eluks ja tööalasteks tegemisteks. Kindlasti sobib see raamat kõigile huvilistele. Eriti lapsevanematele ja õpetajatele. Palju head teoreetilist juhtimisalast infot praktiliste väljunditega on suureks abimeheks juhtidele.”

 

Soovid, et ka sinu tagasiside siin kajastuks?

Kirjuta mulle kati@kating.ee

Mul oleks selle üle väga hea meel!