Koolitaja Kati Orav

Visuaalne mõtlemine ja lihtsustamine südamel ja südames

TERE, MINA OLEN KATI.

Visuaalne praktik

Minu missiooniks on aidata inimestel taasleida ja enda kasuks tööle panna kaks sünnipärast oskust- kritseldamine ja kujutlusvõime. Aitan inimestel olla efektiivsemad mõtlejad, õpetades neile graafilist lihtsustamist ja teadlikku kritseldamist. Efektiivsem mõtlemine tähendab olla edukam õppimises, suhtlemises, meeskonnatöös, juhtimises ja mis iganes protsessis, kuhu elu meid viib. Ühtlasi tegelen ka ühe piirava uskumuse murdmisega, sest väga paljud meist arvavad, et nad ei oska joonistada. Ja mõtle- kui juba joonistama õppida on nii kerge, siis mis veel võimalik on?

Olen uuriva loomuga õppija, kes armastab palju lugeda ja läbi seoste uusi avastusi teha. Tartu Ülikooli haridusinnovatsiooni magistrandina uurin visuaalset mõtlemist ja lihtsustamist just hariduse kontekstis. Minu suureks unistuseks viia visuaalsed praktikad metoodiliselt väljatöötatuna ning teaduslikult tõestatuna haridussüsteemi kogu maailmas. Olen Eestis üks esimesi ja hetkel väheseid visuaalse mõtlemise ja lihtsustamise edendajaid ning koolitajaid. Lisaks koolitan inimesi väljaspool Eestit ja kuulun rahvusvahelisse visuaalsete praktikute foorumisse (IFVP) ning Euroopa visuaalsete praktikute (EVP) ja kaasava juhtimise praktikute (AoH) kogukondadesse.

Mõtlemine koos pliiatsiga

Minuga saad kohtuda avatud koolitustel, kutsuda mind enda meeskonda koolitama või lühemat töötuba tegema. Eriti armastan konverentsidel ja seminaridel oma teemat jagada.

Lisaks jagan teemakohast kasulikku infot ja erinevaid visuaale oma blogis. Olen kindel, et leiad blogist või/ ja minu koolituselt abi ja julgustust, et muuta ära oma piirav uskumus joonistamise kohta ning tihedamini mõtelda koos pliiatsiga.

ifvp Member
Art of Hosting
European Visual Practitioners
Mindvalley
ifvp Institute
Ruumiloojad